دسته‌بندی نشده

فیلم های انگیزشی موفق جهان که نباید از دست بدهید

فیلم انگیزشی

فیلم‌های انگیزشی برای افرادی که دوست دارند موفقیت را در تمامی بخش‌های زندگی خود لمس کنند، ضروری است. شاید تاکنون متوجه شده باشید که با دیدن یک فیلم انگیزشی تا مدت‌ها خاطرات و صحنه‌های مهم آن در ذهن شما ثبت می‌شود. شاید شما هم با همان موقعیت‌های موجود در فیلم انگیزشی روبرو شوید و بتوانید با الهام گرفتن از واکنش‌های موجود در فیلم، مسائل خود را به بهترین شکل حل کنید  در این مقاله تصمیم داریم به ۲۰ فیلم انگیزشی اشاره کنیم.

فیلم های انگیزشی موفق جهان که نباید از دست بدهید

فیلم‌های انگیزشی که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهد شد می‌تواند برای شما فوق‌العاده سازنده و موثر باشد. گاهی مواقع افراد خسته می‌شوند و ذهن آن‌ها نیاز به یک استراحت و تفریح خوب دارد. هر کدام از فیلم‌های زیر می‌تواند حال شما را دگرگون کند و باعث شود که محکم‌تر از قبل به مسیر خود ادامه دهید و قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کنید. اگر دوست دارید که با چند فیلم انگیزشی درجه یک و عالی آشنا شوید و زندگی خود را با انرژی و قدرت بیشتری ادامه دهید، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید. خبرهای خوبی در راه است!

1. رستگاری در شاوشنک

رستگاری در شاوشنک | 10 فیلم انگیزشی
رستگاری در شاوشنک

امید چیز خوبی است و شاید بهترین چیزها باشد و چیزهای خوب هیچ وقت از بین نمی‌روند

رستگاری در شاوشنگ یا The Shawshank Redemption یکی از فیلم‌های انگیزشی عالی و البته قدیمی است ولی باید بدانید که قدیمی بودن، به هیچ وجه از انگیزشی و الهام‌بخش بودن آن کم نکرده است. این فیلم حول محور «امید» پیش می‌رود. در این فیلم یک سلسله اتفاقات سخت برای بازیگر اصلی فیلم (تیم رابینز) می‌افتد ولی او همیشه امید را در خود زنده نگه می‌دارد و زیبایی فیلم به همین نکته است.

بسیاری از تحلیلگران و منتقدان بر این باور هستند که این فیلم با بازی تیم رابینز و مورگان فریمن، بهترین فیلم تاریخ سینما است و همین موضوع باعث شد که تیم همیار آکادمی این فیلم را به عنوان اولین فیلم انگیزشی به شما معرفی کند. توصیه می‌شود که دیدن این فیلم عالی و درجه یک را از دست ندهید.

این فیلم که در رتبه‌ی نخست لیست IMDB نیز قرار دارد، یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی تاریخ سینمای جهان نیز به شما می‌رود و این روزها بسیار به کار کارآفرینان و صاحبان کسب و کار می‌آید. اتفاقات بسیار زیادی به صورت سلسله‌وار برای بازیگر نقش اول داستان در زندان و خارج از زندان اتفاق می‌افتد که بیننده را درگیر می‌کند. اما تسلیم نشدن و انعطاف‌پذیری بسیار بالای بازیگر اصلی فیلم در برابر اتفاقات، نکته‌ای است که نمی‌توان به سادگی از آن‌ها گذشت. درس‌های بسیار زیادی می‌توان از این فیلم گرفت که در مقاله‌ی معرفی فیلم رستگاری در شاوشنک به طور کامل به آن‌ها پرداخته‌ایم و می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید.

2. فارست گامپ

فارست گامپ | ۱۰ فیلم انگیزشی
فارست گامپ

فارست گامپ (Forrest Gump) یکی از بهترین و تماشایی‌ترین فیلم‌های انگیزشی است که رتبه دوم از بین ۲۰ فیلم انگیزشی که باید ببینید را به خود اختصاص داده است. این فیلم داستان زندگی شخصی به نام فارست گامپ است که در همان ابتدای فیلم و با دویدن با وجود فلج بودن پاها، شما را شگفت‌زده می‌کند. این فیلم از همان ابتدا به شما می‌گوید که هرگز تسلیم نشوید و در هر شرایطی هر چه در توان دارید به کار ببندید تا به موفقیت برسید. این فیلم هم مانند فیلم نخست، سرشار از حس امید است.

فیلم فارست گامپ با بازی توماس جفری هنکس جوایز بسیاری را به دست آورد و توانست توجه تماشاگران زیادی را به خود جلب کند. این فیلم که بازخورد بسیار خوبی را نیز از تماشاگران دریافت کرد، جز فیلم‌های بسیار موفق هنکس آمریکایی به حساب می‌آید. فیلنامه فیلم بسیار قدرتمند است و به تنهایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فیلم فارست گامپ بی شک یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی تاریخ سینمای جهان است و درس‌های بسیار زیادی می‌توان با دیدن این فیلم گرفت که پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی دقیق‌تر با این فیلم مقاله‌ی معرفی فیلم فارست گامپ را نیز مطالعه کنید چرا که در این مقاله به طور کامل به تمام درس‌هایی که می‌توان با دیدن این فیلم آموخت را توضیح داده‌ایم. در نهایت تماشای این فیلم دیدنی و انگیزشی را به شما دوست عزیز توصیه می‌کنیم. امیدواریم که با دیدن این فیلم به این نتیجه‌ای برسید که هیچ محدودیتی برای پیروزی شما وجود ندارد.

3. هوانورد

تصویری از فیلم هوانورد
تصویری از فیلم هوانورد

این فیلم با بازیگری لئوناردو دی کاپریو و عنوان هوانورد یا The Aviator در سال 2004 در سینماهای سراسر جهان اکران شد. شخصیت اصلی این فیلم یک خلبان ماهر و تهیه‌کننده موفق سینما است. تنها مشکل او این است که از وسواس شدید رنج می‌برد. این رنج همیشه و در همه حال همراه با او است و حتی یک لحظه او را تنها نمی‌گذارد.

این فیلم پر از درس‌های ارزشمند و آموزنده است که به ما یاد می‌دهد موفقیت در زندگی و کسب و کار اهمیت دارد و ما باید در این راستا نهایت تلاش خود را بکنیم ولی به هیچ عنوان قرار نیست در این مسیر آن‌قدر حساسیت به خرج دهیم که دچار وسواس شویم. در صورتی که تمایل دارید با نکات و درس‌های این فیلم انگیزشی بیش از این آشنایی پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم که برای تماشای این فیلم برنامه‌ریزی کنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

4. در جستجوی خوشبختی

در جستجوی خوشبختی | ۱۰ فیلم انگیزشی
در جستجوی خوشبختی

شاید خیلی از شما از تیم همیار آکادمی انتقاد کنید و از ما بخواهید که فیلم در جستجوی خوشبختی یا The Pursuit of Happyness را  به عنوان اولین فیلم از بین ۲۰ فیلم انگیزشی که نباید از دست بدهید قرار دهیم. در این فیلم یک پدر با تمام سختی‌ها و مشکلاتی که در زندگی خودش دارد در پی رسیدن به خوشبختی است و همین موضوع باعث می‌شود که ما به هیچ عنوان تصمیم مشکلات خود نشویم و با تمام وجود به تلاش و کوشش ادامه دهیم.

بازی فوق‌العاده ویل اسمیت در این فیلم او را به یک بازیگر جاودانه تبدیل کرد. در این فیلم یاد می‌گیریم که نباید در کسب و کار خود کمال‌گرا باشیم بلکه باید سعی کنیم هر چه زودتر شروع کنیم تا مشکلات خودمان را در حین مسیر شناسایی و برطرف کنیم.

فیلم در جستجوی خوشبختی نماد سختکوشی و تلاش کردن در هر شرایطی است و هر فردی یا دیدن این فیلم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. درس‌های بسیار زیادی می‌توان از این فیلم گرفت اما یکی از بهترین درس‌های این است که بعد از هر اتفاق سختی، خوشبختی ظاهر می‌شود و نباید در برابر سختی‌ها ضعف نشان داد. ما در مقاله‌ی معرفی فیلم در جستجوی خوشبختی به بررسی کامل این فیلم و درس‌هایی که می‌توان از آن گرفت پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم حتما مطالعه کنید.

5. دست نیافتنی ها

تصویری از فیلم دست نیافتنی ها
تصویری از فیلم دست نیافتنی ها

فیلم دست نیافتنی‌ها با نام انگلیسی The Intouchables در سال 2011 ساخته و روانه بازار شد و به قدری زیبا و جذاب بود که منتقدان زیادی را به تحسین وادار کرد. این فیلم داستان یک نویسنده ثروتمند را روایت می‌کند که معلول می‌شود و با این معلولیت مجبور می‌شود که چند خدمتکار را برای خود استخدام کند. در بین این خدمتکارها یک فرد شوخ‌ طبع هم وجود دارد که یک جیب‌بر خیابانی است ولی نویسنده ثروتمند علاقه زیادی به این خدمتکار پیدا می‌کند و در نهایت همین جیب‌بر به یک شخصیت توانمند و سازنده تبدیل می‌شود.

درسی که می‌توان از این فیلم گرفت این است که هر انسانی با هر پیشینه و سابقه می‌تواند تحت تأثیر محیط و شرایط قرار بگیرد و تغییر کند. اشخاص کارآفرین و مدیران کسب و کار باید این موضوع را بدانند و سعی کنند خود و کارمندان خود را تحت تأثیر قرار دهند. این فیلم انگیزشی پر از نکات و درس‌های ارزشمند است و به همین خاطر تماشای آن به شما توصیه می‌شود.

6. استیو جابز

تصویری از فیلم استیو جابز
تصویری از فیلم استیو جابز

استیو جابز، بنیان‌گذار شرکت اپل یکی از ملاک‌ها و معیارهای موفقیت در جهان امروز شناخته می‌شود. او شرکتی را بنا نهاد که امروز به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان شناخته می‌شود و خرید محصولات و کالاهای این شرکت برای بسیاری از افراد جهان یک آرزو محسوب می‌شود. در صورتی که تمایل دارید با زندگی این شخصیت خودساخته آشنا شوید این داستان پر از نکات ارزشمندی است که روند رشد و پیشرفت استیو جابز را به ما نشان می‌دهد و باعث می‌شود که بتوانیم از تجربیات این شخصیت ارزشمند استفاده کنید.

فیلم استیو جابز به سه مقطع مهم از زندگی این کارآفرین بی‌‎نظیر می‌پردازد و در هر کدام از این سه مقطع درس‌ها و نکات ارزشمند و زیادی وجود دارد که با تماشای این فیلم می‌توانید به این سه مقطع پی ببرید. در صورتی که تمایل دارید با درس‌ها و نکات ارزشمند این فیلم جذاب آشنا شوید،

7. ذهن زیبا

تصویری از فیلم ذهن زیبا
تصویری از فیلم ذهن زیبا

سال 2001 بود که ران هاوارد، کتاب ذهن زیبا نوشته سیلویا ناسار را به یک فیلم جذاب به نام A Beautiful Mind تبدیل کرد و این فیلم به قدری خوب ساخته و پرداخته شد که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران آن را به عنوان یک فیلم انگیزشی برتر شناسایی کردند. این فیلم در مورد ماجرای زندگی یک ریاضی‌دان به نام جان نش است. او در حوزه تحصیلی و کاری خود بسیار موفق است و زندگی درجه یکی هم دارد. او در سال 1994 جایزه نوبل را هم می‌گیرد و به اوج قدرت در زمینه ریاضیات می‌رسد. او به روال زندگی ادامه می‌دهد تا جایی که فردی از او می‌خواهد در یک فرآیند رمزگشایی شرکت کند و بخش اصلی داستان از این‌جا آغاز می‌شود.

فیلم ذهن زیبا به این دلیل به عنوان یک فیلم انگیزشی شناخته می‌شود که نشان می‌دهد انسان با کمک نیروی اراده خودش می‌تواند به تمام چیزهایی که دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد دست پیدا کند. با افزایش نیروی اراده، مطمئن باشید که به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوید. تماشای این فیلم انگیزشی را به همه افرادی که اهداف بزرگ دارند، پیشنهاد می‌کنیم.

8. سکسکه

تصویری از فیلم سکسکه
تصویری از فیلم سکسکه

فیلم سکسکه یا Hichki از جمله فیلم‌های انگیزشی است که مسئله عزت نفس را برای ما بسیار پررنگ می‌کند. برخی افراد عزت نفس و اعتماد به نفس را با هم اشتباه می‌گیرند. منظور از اعتماد به نفس، دانستن و توانستن(داشتن اطلاعات در یک زمینه و برخورداری از مهارت کافی در آن زمینه) است. این در حالی است که عزت نفس به طور مستقیم با خواستنی و دوست‌داشتنی بودن افراد در ارتباط است. فردی که عزت نفس دارد خودش را با تمام عیب و نقص‌ها می‌پذیرد، خودش را دوست دارد و برای رشد و پیشرفت خود تلاش می‌کند.

سکسکه یک فیلم عالی در همین زمینه است. این فیلم به روایت داستان معلمی می‌پردازد که وقتی می‌خواهد در کلاس صحبت کند سکسکه می‌کند و به همین خاطر هم مدارس حاضر به استخدام این معلم نمی‌شوند. در نهایت معلم مجبور می‌شود خودش را در یک کلاس شلوغ با دانش‌آموزان بازیگوش و پر سر و صدا قرار دهد. او باید این دانش آموزان را مدیریت کند. در صورتی که تمایل دارید از پایان جذاب و سرنوشت بی‌نظیر این معلم باخبر شوید، پیشنهاد می‌کنیم که این فیلم را مشاهده کنید. مطمئناً پس از تماشای این فیلم نظرتان در مورد خودتان تغییر خواهد کرد و عزت نفس بهتری پیدا می‌کنید. یکی از مهم‌ترین مباحث رشد فردی، عزت نفس است که اگر بتوانیم آن را تقویت کنیم، مسیر دستیابی به موفقیت را برای خود هموار می‌کنیم.

9. 12 سال بردگی

تصویری از فیلم 12 سال بردگی
تصویری از فیلم 12 سال بردگی

فیلم انگیزشی 12 سال بردگی(12 Years a Slave) یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی جهان است. استیو مک کوئین کارگردان این فیلم شاید چند فیلم بیشتر در کارنامه خودش نداشته باشد ولی همین چند فیلم به قدری جذاب و آموزنده است که نام او را به عنوان یکی از بهترین کارگردانان جهان مطرح کرده است.

فیلم 12 سال بردگی به عنوان یکی از 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان شناخته می‌شود. این فیلم در مورد یک سباه‌پوست آزاد است که به همراه خانواده خودش در نیویورک زندگی می‌کند. او از طریق نواختن ویولن درآمد کسب می‌کند و روزگار می‌گذراند. شبی چند تن او را می‌دزدند و به عنوان برده می‌فروشند. او مجبور می‌شود 12 سال از زندگی خود را به عنوان یک برده بگذراند.

او در این 12 سال سختی‌ها، مشقت‌ها و ناگواری‌های زیادی را تحمل می‌کند تا اینکه بتواند خودش را از چنگال اربابان نجات دهد. این فیلم می‌تواند برای بسیاری از کارآفرینان ارزشمند و زیبا باشد و به افراد مختلف بیاموزد که آزادی در هر زمینه (مالی، زمانی و غیره) نیازمند تحمل سختی‌های فراوان است. هر چیزی بهایی دارد و آزادی، مسئله‌ای است که برای رسیدن به آن باید بهای زیادی بپردازیم. با توجه به نکاتی که بیان شد، تماشای این فیلم می‌تواند درس‌های زیادی به ما بیاموزد و به همین خاطر تماشای آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

10. نظریه همه چیز

تصویری از فیلم نظریه همه چیز
تصویری از فیلم نظریه همه چیز

فیلم انگیزشی نظریه همه‌ چیز یا Theory of Everything یکی از بهترین و فیلم‌های انگیزشی است که شایسته قرار گرفتن در بین 20 فیلم انگیزشی موفق سینمای جهان را دارد. این فیلم در مورد زندگی‌نامه و فراز و فرودهای زندگی استیون هاوکینگ صحبت می‌کند. وی یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان در تاریخ فیزیک است که همچون ستاره‌ای در آسمان این علم می‌درخشد. او نظریه بیگ بنگ یا مه‌بانگ را مطرح کرد که پیدایش هستی مربوط می‌شود.

او حین تحقیق و پژوهش ناگهان به نوعی از بیماری ام.اس مبتلا شد و دیگر نتوانست مثل یک دانشمند عادی کار کند ولی یادگیری و پژوهش را در هیچ حالتی رها نکرد و با پشتکار توانست جایزه نوبل را در علم فیزیک بگیرد. تماشای این فیلم برای می‌تواند بسیار مفید باشد؛ زیرا به آن‌ها می‌آموزد که تحت هیچ شرایطی نباید تسلیم شوند و تا آخرین نفس به تلاش ادامه دهند.

11. جری مگوایر

تصویری از فیلم جری مگوایر
تصویری از فیلم جری مگوایر

فیلم جری مگوایر یا Jerry Maguire نمونه‌ای از یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی تاریخ سینما است که با بازی بی‌نظیر تام کروز نظر بسیاری از متخصصان و منتقدان را به خود جلب کرده است. جری مگوایر دارد زندگی خوب و عادی خودش را می‌کند و در نگاه اول می‌توان درک کرد که اوضاع او واقعاً  عالی است. جری یک روز به یک نکته مهم در حرفه خود پی می‌برد و تصمیم می‌گیرد که از دایره امن خود خارج شود و برای رفع یک مشکل با تمام توان بجنگد. مسلماً این جنگ برای او اصلاً آسان نیست ولی چون برای حل مسئله مصصم و استوار است، حاضر نیست که تسلیم شود و در نهایت به موفقیت می‌رسد.

مهم‌ترین درسی که می‌توان از این فیلم انگیزشی گرفت این است که اگر یک هدف برای خودتان تعیین کنید و بخواهید به آن هدف برسید، باید هم از نظر شخصیتی و نگرشی و هم از نظر حرفه‌ای و تخصصی رشد و پیشرفت کنید. تماشای این فیلم را به تمامی کسانی که به ارزش رشد فردی پی برده‌اند و همچنین تمامی کسانی که می‌خواهند به این ارزش پی ببرند پیشنهاد می‌کنیم.

12. غارتگران دره سیلیکون

غارتگران دره سیلیکون

شاید برای بسیاری از شما جالب باشد که بداند که بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت چگونه توانست به چنین ثروت هنگفتی دست پیدا کند. فیلم غارتگران دره سیلیکون یا Pirates of Silicon Valley به شما نشان می‌دهد که استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل و بیل گیتس چگونه و از کجا شروع کردند و چه مشکلاتی را در مسیر رسیدن به ثروت به جان خریدند.

در این فیلم نکات بسیار جالب و آموزنده‌ای در مورد کارآفرینی و سختی‌های مسیر وجود دارد که دیدن آن باعث می‌شود شما هم خودتان را برای سختی‌ها و مشکلات مسیر موفقیت آماده کنید. در این فیلم آنتونی مایکل هال در نقش بیل گیتس و نوآ وایل در نقش استیو جابز به هنرنمایی می‌پردازند. این فیلم یکی از بهترین و آموزنده فیلم‌های انگیزشی می تواند باشد

13. استارتاپ دات کام

استارتاپ دات کام

استارتاپ دات کام Startup.com در سال 2001 به نمایش درآمد. این فیلم در واقع تمام جزئیات مربوط به ظهور و سقوط یک کسب و کار نوپای کاملاً واقعی به نام GovWorks را به شما نمایش می‌دهد و به همین خاطر توصیه می‌شود که تمامی صاحبان کسب و کار و کارآفرینان این فیلم درجه یک را مشاهده کنند. کالیل ایسازا تازمن و تام هرمان بازیگران اصلی این فیلم انگیزشی عالی هستند.

 

14. سرآشپز

سرآشپز | ۱۰ فیلم انگیزشی
تصویری از فیلم سرآشپز

فیلم سرآشپز یا Chef یکی از بهترین فیلم‌هایی است که در لیست ۲۰ فیلم انگیزشی که باید ببینید آمده است. مطمئن هستیم که بسیاری از کارآفرینان مسیر این سرآشپز را پیموده‌اند. این آشپز در ابتدا از کار خود در رستوران برکنار می‌شود و به همین دلیل به فکر کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار می‌افتد. او یک کامیون سیار راه می‌اندازد و با فروش غذا به درآمد خوبی می‌رسد.

این فیلم کمدی و انگیزشی به شما می‌گوید که هیچ‌گاه نباید از رسیدن به آرزوهای خود ناامید شوید. همچنین در این فیلم خیلی خوب متوجه خواهید شد که استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند چه تأثیر فوق‌العاده‌ای بر کسب و کار شما بگذارد. جان فاورو که نقش آشپز داستان ما را بر عهده دارد، با استفاده از توییتر کسب و کاری عالی برای خود راه می‌اندازد و فروش خود را افزایش می‌دهد. اگر کسب و کار خود را از دست داده‌اید و می‌خواهید مسیر کارافرینی را شروع کنید، مطمئن باشید که با دیدن این فیلم حسابی هیجان‌زده می‌شوید و یک تصمیم جدی برای آینده خود می‌گیرید.

با دیدن بهترین فیلم های انگیزشی انگیزه خود را چندین برابر کنید

برای موفقیت در مسیری که در پیش رو دارید، باید از ابزارهای الهام‌بخش مختلفی مانند کتاب‌ها، فیلم‌ها و غیره کمک بگیرید. در این مقاله تلاش کردیم که به فیلم های انگیزشی که می توانید ببینید اشاره کنیم.شما چه فیلم‌هایی دیده‌اید که برایتان الهام‌بخش بوده و در مسیر موفقیت در زندگی به شما کمک کرده است؟ فیلم‌ها و کتاب‌های پیشنهادی خود را با ما در میان بگذارید.

راستی اگر از این مقاله خوشتان آمد و مطالب آن مفید بود، می‌توانید آن را در رسانه اجتماعی خود منتشر کنید یا با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن‌ها هم بتوانند با الهام گرفتن از این فیلم‌ها به افراد موفق‌تر و مصمم‌تری تبدیل شوند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا